Hlavní stránka AKTUALITY DELEGACE Z HRADCE NAD MORAVICI

DELEGACE Z HRADCE NAD MORAVICI

Sobota 7. května 2011 patřila dětem, teenagerům a dospělákům z občanského sdružení FIT Sport z Hradce nad Moravicí, kteří nás navštívili, aby se dozvěděli o činnosti projektu Centra dětské komunikace Vratimov.

Vedoucí a členové Centra dětské komunikace (CDK) si připravili pro své nové kamarády celodenní program, který započal netrpělivým očekáváním na vlakovém nádraží s poznámkami: „Jak se poznáme?“…no „hradečáci“ nám mávali už z vlaku, neboť s kamerou nás opravdu nelze přehlédnout. Po seznámení jsme děti ihned vtáhli do děje tajné expedice, kde velkou úlohu sehrála jejich představivost…zadání úkolu znělo: “ Představte si, že jste na tajné misi a vaším úkolem je popsat město, ve kterém jste byli vysazeni…“ zněla první slova z úst vítajících organizátorů Marcely a Petra.

reportéři z Hradce

Na základnu, kterou jsme pracovně nazvali LEVEL 2, pod jehož názvem se skrýval Dům dětí a mládeže Vratimov (DDM) se naši hosté dostali hravě. Tam je přivítal velitel David, následovalo školení v obsluze v GPS navigacích, a pak rozdělení do tří týmů. Každý tým byl posílen o dva zástupce z CDK, kteří tvořili technickou podporu. Zbývalo jen rozdat mapy, zadat souřadnice GPS a hurá na trasu. Nezbytně nutné technické vybavení s pokyny pro zmapování našeho města čekaly na družstva hned u druhého bodu – u bývalé vodárny. Třetí bod odkryl i negativní stránku našeho města. Jednalo se o nám všem léta známou černou skládku na území bývalých skleníků. Další body jako okolí myslivecké chaty Hubertka, zvířecí farma pod rakoveckým kopcem byly pastvou pro oko – respektive pro hledáček kamery a fotoaparátu.  Zasloužený oběd na Rakovci předcházel poslednímu záchytnému bodu u kapličky v Horních Datyních odkud se všichni přesunuli zpět na Domeček.

Teď konečně přišla ta chvíle podívat se do studia, režie, pořádně prozkoumat mikrofony, kamery a foťáky. Na závěr rozhovory, pár fotek a zase někdy příště ahoj.

P.S. Úkol CDK je splněn. Zadání úkolu pro naše nové kamarády z novinářského kroužku z Hradce nad Moravicí zní: Zpracujte nezávislou zprávu o stavu našeho města.

Za organizační tým Marcela Grácová

Výstupy z navigací propojené s fotografiemi naleznete zde, pro bezproblémový chod je třeba nainstalovat GOOGLE EARTH (pro hladký chod doporučuji prohlížeč CHROME).

 
Banner
FOŤÁK - TOP
Banner