Hlavní stránka AKTUALITY CDK informuje

CDK informuje

A je to tady. Poslední listopadový týden se rozjel na plné obrátky projekt Centra dětské komunikace při Domě dětí a mládeže ve Vratimově. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Hlavními organizátory jsou Eva Bělohlavá, Petr Macura a David Holzmann, kteří připravují pro žáky a studenty mediální program. Listopad a prosinec byly věnovány základnímu poučení o médiích a jejich fungování, další se budou týkat například reklamy, zábavy, novinářů.

Partnerské školy ( ZŠ Řepiště, ZŠ Datyňská, ZŠ Masarykovo nám. , ZŠ Paskov) začaly postupně navštěvovat Mediální dny,  jak jsme nazvali hodiny strávené u nás. První lekce spočívala v seznámení s technikou, se kterou budou po dobu tří let trvání projektu pracovat, s koncepcí mediálních dnů a nastínili jsme dětem a jejich učitelům témata, která s nimi budeme probírat.
Centrum dětské komunikace navštívily také další školy, které problematika mediální výchovy zajímá. Jednalo se v těchto  dnech o Wichterlovo gymnázium z Ostravy-Poruby a ZŠ Sedliště. I pro ně je připravena ukázka mediálních dnů a možnost osahat si připravenou techniku.
Žáci u nás tráví cca 2 vyučovací hodiny a z našich setkání se pořizují jak fotografie, tak video nahrávky, pořizujeme i písemnou dokumentaci. Tyto výstupy budou postupně prezentovány na webových stránkách Centra dětské komunikace. O dalších akcích Vás budeme průběžně informovat.

Tým CDK

Aktualizováno (Sobota, 23 Říjen 2010 00:45)

 
Banner
FOŤÁK - TOP
Banner